Türkiye’de fark yaratan teknololji liderleri Cio Ödülleri 2015

Türkiye’de 6.sı düzenlenen CIO Ödülleri 2015 ödülleri sahiplerine verildi.

Daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileriyle herkese ilham vermeyi hedefleyen Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, CIO Dergisi tarafından düzenlenen CIO Ödülleri 2015 sahiplerini buldu. Bu yıl altıncı kez düzenlenen ödül töreninde kurumlarında fark yaratan teknoloji liderleri ve projeleri ödüllendirildi. Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü Loomis Türkiye Ülke Başkanı Sarp Tarhanacı’ya verilirken,Vodafone Teknolojide Kadın Liderler Özel Ödülü’ne ise Gratis CIO’su Pınar Görgen layık görüldü.

Daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileri ile Türkiye’de herkese ilham vermeyi misyon edinen Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda CIO Dergisi tarafından düzenlenen CIO Ödülleri 2015 sahiplerini buldu. Düzenlenen törenle Türkiye’nin öncü kurumlarının hayata geçirdiği yenilikçi ve başarılı bilgi teknolojileri projeleri ödüllendirildi. Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın açılış konuşmasını yaptığı törende, Türkiye’nin öncü kurumlarının 200’ü aşkın bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri ile üst düzey yöneticileri bir araya geldi.

Türkiye’nin öncü kurumlarının üst düzey yöneticilerinin Dijital Dönüşüm projelerine destek sunmayı hedefleyen Vodafone, CIO Ödülleri 2015 kapsamında ikinci kez Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü verdi. Vodafone’dan aldığı mobil ürünler ve kurumsal çözümlerle Dijital Dönüşüm atılımına imza atan Loomis Türkiye’nin Ülke Başkanı Sarp Tarhanacı özel ödülle onurlandırıldı. Ayrıca, Vodafone Teknolojide Kadın Liderler Özel Ödülü ise sabit iletişim ve mobil iletişim yakınsaması alanında Türkiye’nin ilk projelerinden birini hayata geçiren Gratis CIO’su Pınar Görgen’e verildi. CIO Ödülleri kapsamında kurumlara değer katan yenilikçi teknoloji çözümleri; Yenilikçi Liderler, Kamu ve Geleceğin IT Liderleri gibi kategorilerde ödüllerine ulaştı.

Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ törenin açılış konuşmasında, bu yıl altıncı kez düzenlenen etkinlikte, şirketlerin başarılı CIO’larını ödüllendirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, ilerleyen yıllarda CIO’lara çok daha önemli roller düşeceğinin altını çizdi.

Cio Ödülleri 2015
Cio Ödülleri 2015

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, CIO Ödülleri’ni 4 yıldır desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Geleceğin iş dünyasında, dijital stratejiler kurgulayabilen ve bu stratejileri yenilikçi iş modellerine ve etkin iş sonuçlarına dönüştürebilen şirketler ön planda olacak. Diğer yandan, kurumların en değerli sermayesine dönüşmeye başlayan bilgiyi yöneten profesyoneller, kurumların doğal liderlerine dönüşüyor. Şirketlerin dijitalleşme ihtiyacı, Dijital Dönüşüm Liderliği (CDO – Chief Digital Officer) görevini doğurdu. CDO’lar, şirketlerin dijital stratejilerinin oluşturulmasından ve uygulanmasından, kısaca tüm dijital aktivitelerinden sorumlu üst düzey yöneticiler olarak tanımlanıyor. Günümüz CIO’larının görevi Dijital Dönüşüm ile beraber CDO’ya doğru kayıyor. Yapılan araştırmalara göre, CDO pozisyonunun önümüzdeki dönemde en fazla aranan yönetici pozisyonlarından biri olacağı öngörülüyor. Şirketlerin başarı reçetelerini yazan liderlere dönüşen CIO ve CDO’lar, geleceğin CEO’ları olarak görülüyor. Vodafone olarak, dijitalleşmede dünyanın öncü şirketleri arasında yer alıyoruz. Türkiye’de de Dijital Dönüşüm vizyonumuzla Yarına Hazırım Platformu’nu hayata geçirdik. Bir kargo şirketinden avukatlık bürosuna ya da bir bakkal ile bir beyaz eşya bayisine kadar birçok farklı profildeki işletmenin ihtiyaçlarını analiz eden uygulama sonunda, işletmelerin farklı ihtiyaçlarına özel verimliliklerini artırmaları için öneriler sunuyoruz. Türkiye’de işletmelerin dijitalleşme endeksini %48’den %53’e çıkardık. Hedefimiz daha büyük; Türkiye’nin dijitalleşme endeksini %75’e çıkarmak için çalışıyoruz. Vodafone olarak, Türkiye’deki tüm şirketleri dijitalleşme endekslerini hesaplayarak mevcut durumlarını ölçmeye ve ihtiyaçlarına en uygun çözümü hayata geçirerek bugünden dijitalleşmenin öncüsü olmaya davet ediyoruz.”

Ödül kazanan teknoloji liderleri:

Allianz Türkiye – Kaan GÜNAY

Teknosa – Önder KAPLANCIK

Nobel İlaç – Bidar Özgür ULUTAŞ

Aselsan – Fatih BİLGİ

Aydınlı Grup- Hakan DURAN

Tam Faktöring – Hakan KARAMAN

Kibar Holding – Oğuz TÜRKKORKMAZ

Koç Finans – Mine ÇIKRIKÇI

Eren Holding – Uğur GÜRSES

ENERJİSA – Gül EROL

BEDAŞ – Emel TURAL

Albaraka Türk – Ali TUĞLU

DİVAN – Ogün ÖZPINAR

NEF – Aleksi KOMOROSANO

Atasay Kuyumculuk – Yunus ÖZDEMİR

Renault Mais – Oğuzhan YILDIZ

Bağcılar Belediyesi – Cüneyt YILMAZ

Mercedes Benz – Gökçe BEZMEZ

BORSA İSTANBUL – Adnan METİN

Limak Holding – Ersun GÜLBAŞ

HEAT – Kadir SIĞINMIŞ

cio-odulleri-vodafone

Özel Ödüller:

Microsoft Özel Ödülü – Vakıf Emeklilik – Ayhan SAY ve Özgür OBALI

Microsoft Özel Ödülü – Atasun Optik – Mustafa OZAN

Vodafone Teknolojide Kadın Liderler Özel Ödülü – Gratis – Pınar GÖRGEN

Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü – Loomis Türkiye – Sarp TARHANACI

Cio Nedir?

Ceo gibi bir kısaltma olan CIO’nun açılımı  Chief Information Officer anlamına gelir. Bir firmada bilgi sistemlerinin başındaki kişi anlamına gelir. Bilgi işlem sorumlusu gibi değil işin daha çok kurumsal yanı ile ilgilenen direktördür.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x