Twitter Periscope ile Canlı Yayın Özelliğini Twitlere Taşıdı

Persicope‘ta hatta Twitter‘da işler istenilen düzeyde gitmeyen Twitter, son hareketini #GoLive ile yaptı. GoLive ile Twitter kullanıcıları canlı video yayını başlatarak yayın yapabilecekler.

Canlı video desteği ile tüm dünyada neler olup bittiği anlamak için güzel bir girişim gibi gözüküyor. Türkiye’deki Periscope işi biraz farklı yönlere kaysa da, Twitter düze çıkmak için Periscope desteği ile GoLive özelliğini devreye sokacak.

Canlı yayın sırasında da yine Periscope üzerinde olduğu gbi ekrana tıklayarak kalpler atarken ve yorum gönderbilirsiniz.

Twitter #GoLive anlarını paylaşmak için hashtag’i belirlemiş. 

Şimdilik bir hareket yok ama ilerleyen günlerde oldukça fazla içerik göreceğimize eminim.

Twitter hakkında

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet (Türkçe cıvıldama) adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi takipçilerinin görebileceği şekilde sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter’ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter’ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.

2008’deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter’dan Türkiye’deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x