Usb depolama birimine veya sd karta yüklenemedi hatası

Bazı Android uygulamaları yüklerken veya güncelleme yaparken bu uyarıyı alabilirsiniz. Hatta bütün güncelleme çabalarınız boşa gidebilir.

Hata günlüğüne bakıldığında Güvenli taşıyıcı bulunamadı smdl2tmp1 türünden bir hata çıktı. Peki bu smdl2tmp1 bulunamadı hatası neydi?

İnternet üzerinden yaptığım araştırmalardan sonra smdl2tmp1.asec dosyasının güncelleme işlemlerini yapan geçici bir dosya olduğunu öğrendim. Bu dosya geçici olduğu ve otomatik olarak sistemden kaldırılmadığı için bu işlemi yapmanız gerekiyor.

Bu dosya iki yerde bulunabiliyor.

1 – /sdcard/.android_secure yolunda. Bu yola herhangi bir dosya yöneticisi programı ile ulaşabilirsiniz. Gizli dosyaları göster demeniz gerekmekte. Bu yol SD kartınızın içindedir.

2- /mnt/secure/asec/ – Bu klasöre ulaşmak için Root yetkisi almış olmanız gerekir. Mesela Root explorer. O ne diyorsanız bu basamağı boşverin. Yok ben anlarım diyorsanız Cihazınızın modelinin yanına Root yazıp sitede aratın.

Bu klasörlerde bulduğunuz smdl2tmp1.asec dosyalarını silin. Bu işlemi yaptıktan sonra sd kart güncelleme sorunlarından kurtulmanız gerekiyor.

I/logwrapper(  170): /system/bin/newfs_msdos terminated by exit(0) I/PackageHelper(15175): Created secure container smdl2tmp1 at /mnt/asec/smdl2tmp1 I/DefContainer(15175): Created container for smdl2tmp1 at path : /mnt/asec/smdl2tmp1 I/DefContainer(15175): Copied /cache/32.apk to /mnt/asec/smdl2tmp1/pkg.apk I/DefContainer(15175): Finalized container smdl2tmp1 I/DefContainer(15175): Unmounting smdl2tmp1 at path /mnt/asec/smdl2tmp1

Androidpolice’den çevrilmiştir.

Orijinali için: http://www.androidpolice.com/2011/04/19/fixing-the-couldnt-install-on-usb-storage-or-sd-card-problem-on-android/

 

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MrAnswer

Beyler Link2SD yi yukleyin sd karttaki uygulamayi telefona tasiyin sonra yine yukleyin yer varsa uygulama kuruc0lacaktir

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x