Westworld Dizisi Yakında Bir Şok Daha Yaşatacak (Spoiler İçerebilir )

Westworld.. Varoluşu sorgulatan o harika bilim kurgu dizilerden birisi daha.

Jeneriğindeki basit ama güzel müziği gibi ilerliyor adeta. Yedire yedire hikayeyi anlatıyorlar. Bu sırada heyecan zirveye oynamıyor ama son bölümde Bernard‘ın maskesini öğrenince herkesin kafasından geçenler neredeyse aynıydı.

Hatta Bernard’ın, Dr. Ford tarafından yaratılmış gizemli kurucu Arnold olduğundan bahsediliyor. Tabi ki şok olarak nitelendirdiğimiz durum bu değil. Zaten ortaya çıkmış sayılabilir. Asıl teori William’ın Man in Black (Siyahlı Adam) olduğu.

İnternet üzerinde konuşulanlar arasında fanların fotoğrafları birleştirdikleri de gözüküyor.

william man in black westworld

Yani işin aslı dizide iki zaman çizgisi var.

Salonda Man in Black ve Dr. Ford arasındaki garip görüşme sırasında gerçekleşen bıçak olayında kullanılan bıçak son 3 bölümde Dr. Ford’un elinde gözüküyor.

knife

knf

En büyük soru ise Dolores’in ulaştığı noktaya beraber gelen William’ın 30 yıl içinde ne oldu da Man in Black olduğudur. Belki de Dolores yeniden programlanarak William 30 sene boyunca yalnız kalmıştır. Şimdilik bilemiyoruz.

Westworld Dizisi Hakkında

Westworld, 60dk süren bir bilim kurgu teması. Evrim ve bilinç verilmiş yapay zekanın draması diyebiliriz. 1973 yılında çekilen ver Yul Brynner‘ın başrolünde oynadığı Westworld isimli bilim kurgu filmden esinlenilmiştir. 

10 bölümlük seri süresince oyuncular ise listedeki gibidir.

Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Sidse Babett Knudsen, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Shannon Woodward, Ingrid Bolso Berdal, Ben Barnes içerir Simon Quarterman, Angela Sarafyan, Luke Hemsworth ve Clifton Collins Jr.

HBO yapımıdır. 

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yönetici
PetaBayt

Teori sezon finali ile beraber kanıtlandı ama olanlar karşısında bu durum biraz daha havada kaldı. Kodlanmış Androidler senaryonun dışına çıkamazlar mı ? Bakalım bu dizi tekno zombi dizisine dönecek mi? Yeni sezonu merakla bekliyor olacağız.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x