Whatsapp Facebook Veri Paylaşımı Nasıl Kapatılır

Facebook’un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için gereken, WhatsApp hesap bilgimi Facebook’la paylaşmamayı nasıl seçebilirim?

Eğer mevcut bir WhatsApp kullanıcısıysanız, Facebook’un size daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için gereken WhatsApp hesap bilginizi Facebook’la paylaşmamayı seçebilirsiniz.

Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Opsiyon 1

Güncellenen Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikasını kabul etmek için Onayla’ya dokunmadan önce Okuyun‘a dokunun.

whatsapp gizlilik

Ekranın alt kısmında bir seçim opsiyonu göreceksiniz. Eğer Facebook’un size daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için gereken, WhatsApp hesap bilginizi Facebook’la paylaşmak istemiyorsanız, buradaki seçimi kaldırabilirsiniz.

whatsapp

Opsiyon 2

Güncellenen Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikasını onayladıktan sonra uygulamanın içerisinden Ayarlar > Hesap > Hesap bilgimi paylaş’a giderek bu seçiminizi değiştirmek için 30 gün ekstra süreniz olacak. Eğer Facebook’un size daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için gereken, WhatsApp hesap bilginizi Facebook’la paylaşmak istemiyorsanız, buradaki seçimi kaldırabilirsiniz.

whatsapp facebook

Whatsapp resmi sitesinde aşağıdaki yazı ile bu durumu savunuyor.

Facebook şirketler ailesi bu bilgiyi altyapı ve teslimat sistemlerini geliştirmek, servislerimizin veya onların servislerinin nasıl kullanıldığını anlamak, sistemi güvenli kılmak ve spam, taciz ve ihlal etme aktiviteleriyle savaşmak için yine de alacak ve kullanacaktır.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yönetici
PetaBayt

2016 yılı paylaşımıdır arkadaşlar, güncel değildir.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x