Whatsapp Sözleşme Son Onay Tarihini Uzattı

Whastapp, rakiplerini milyonlarlarca kere indirilmesine sebep olan sözleşme güncellemesi ve kabul etmezseniz hesabınızı kapatırız tehdidi şimdilik işe yaramamış gözüküyor.   Son gelen blog yazısında 8 Şubat 2021 son onaylama tarihini 15 Mayıs tarihine aldıklarını ve konuyu doğru anlatamadıklarını ifade ettiler. Vazgeçilmez olduğunu düşünen Whatsapp durumun henüz farkında olmamalı ki sözleşmeyi daha iyi anlatacağız diyor.

Bu süreçte rakiplerden Signal App 50 Milyon, Turkcell Bip 6 Milyon ve Telegram 20 Milyon yeni kullanıcıya sahip oldu. Bu gündem maddesinden önce Whatsapp’ın aktif 2 milyar kullanıcısı vardı.

Muhabirimiz Efe’nin deyimi ile “İlginç hale geliyor” bu durum. İşte Whatsapp’ın son duyurusu.

Son Güncellememize Daha Fazla Zaman Veriyoruz

Son güncellememizde ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu, kişisel konuşmalarınızı her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir, böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu yüzden herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilerin kaydını tutmuyoruz. Paylaşılan konumunuzu da göremeyiz ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız.

Bu güncellemelerle bunların hiçbiri değişmiyor . Bunun yerine, güncelleme, insanların WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. Bugün herkes WhatsApp’ta bir işletmeyle alışveriş yapmasa da, gelecekte daha fazla insanın bunu tercih edeceğini düşünüyoruz ve insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemli. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma yeteneğimizi genişletmez.

Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri temizlemek için çok daha fazlasını yapacağız. Ardından, 15 Mayıs’ta yeni iş seçenekleri sunulmadan önce, politikayı kendi hızlarında gözden geçirmek için insanlara kademeli olarak gideceğiz.

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki insanlara uçtan uca şifreleme getirilmesine yardımcı oldu ve bu güvenlik teknolojisini şimdi ve gelecekte savunmaya kararlıyız. Bize ulaşan herkese ve gerçeklerin yayılmasına ve söylentileri durdurmasına yardımcı olan pek çok kişiye teşekkür ederiz. WhatsApp’ı özel iletişim kurmanın en iyi yolu yapmak için sahip olduğumuz her şeyi koymaya devam edeceğiz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x