WhatsApp verilerinizi şimdi yedekleyin yoksa silinebilir

Android’de bir WhatsApp kullanıcısıysanız, iyi haberi duymuş olabilirsiniz. Google ve Facebook arasında, Whatsapp kullanıcılarına Google Drive üzerinden ücretsiz ve sınırsız yedekleme sunmak için ekip oluşturuldu. Ancak kötü haberlerde var. En azından hızlı olursanız o kadar kötü değil.

Şimdiye kadar, WhatsApp kullanıcıları sınırlı bir yedek depolama kotasına sahipti, ancak 12 Kasım’dan itibaren artık geçerli olmayacak. Güzel olan, WhatsApp’a gönderilen iletiler, resimler ve videolar da dahil olmak üzere, bu noktadan Drive’a yedeklediğiniz her şey değerli bulut depolama alanınızı harcamayacak.

Fakat 1 yıldan uzun süredir güncellenmeyen bütün Whatsapp yedekleri Google Drive depolama alanından silinecek. Bunlar, metin mesajları, resimler ve videoları içerir.

Silinmesini istemediğiniz şeyler varsa, WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar> Sohbetler> Sohbet yedekle seçeneğine gidin.

IOS’taki WhatsApp kullanıcıları bu değişiklikten etkilenmeyecek, çünkü Facebook zaten Apple ile iCloud’a yedekleme için bir anlaşma yaptı.

Bu politika tüm kullanıcılar için 12 Kasım 2018’den itibaren yürürlüğe girecektir. Ancak, bazı kullanıcılar kota avantajlarından daha erken yararlanmaya başlayabilir. Yedeklemelerde kayıp yaşamamak için, WhatsApp içeriğinin 12 Kasım 2018’den önce manuel olarak yedeklenmesini öneririz.

Önerilen İşlemler

1. Geçerli Android WhatsApp istemcinizin yedeklendiğini onaylayın
2. Mevcut yedeklerden yenilemek istedikleriniz varsa lütfen WhatsApp istemcinizi 30 Ekim 2018’den önce manuel olarak yedekleyin

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x