Whatsapp’a 3D Touch Güncellemesi Geldi

Akıllı telefonların en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a yeni güncelleme geldi.

Gelen güncelleme genel olarak iPhone 6s kullanıcılarını etkiliyor. iPhone 6s’in yeni özelliklerinden birisi olan 3D Touch için çıkarılan bu güncelleme sayesinde Whatsapp üzerinde kullanılabilecek.

WhatsApp, iOS platformundaki uygulamasını güncelleyerek Apple’ın iPhone 6S ile birlikte tanıttığı 3D Touch desteğini ekledi.

WHATSAPP’A 3D TOUCH ÖZELLİĞİ

3D Touch, yeni nesil MacBook’larda ve iPhone 6S’lerde bulunan bir özellik. Telefonu bastırma şiddetine duyarlı hale getiren 3D Touch ile artık Whatsapp üzerinde sohbetlerde aldığınız ve gönderdiğiniz fotoğrafları videoları ve linkleri hızlı şekilde paylaşabileceksiniz.

3D TOUCH ÖZELLİĞİ NEDİR

Apple 3D Touch’ı “peek” ve “pop” olarak ikiye ayırıyor. Peek, dokunduğunuz öğeyle ilgili bir ön-izleme penceresi açarken Pop, bu içeriği gerçekten açmanıza olanak tanıyor. Amaç, arayüz içerisinde daha hızlı ve kolay dolaşmanız.

Aynı özellik yakında Samsung’un Galaxy S7 model telefona da gelecek. 

WHATSAPP-3D-TOUCH

Örneğin Facebook uygulamasının simgesine kuvvetli basarak direk olarak durum güncellemesi yapabiliyor, veya eposta uygulamasında epostalara sert dokunarak postalarınıza hızla göz atabiliyorsunuz. Apple, 3D Touch işlevini kullanırken işlevi parmaklarınızla hissetmeniz için iPhone’un titreşim yeteneklerini de bir adım öteye taşımış. Yenilenen haptic feedback bileşeni, kullandığınız işleve göre parmağınıza 10 milisaniye veya 15 milisaniye gibi kısa geri bildirimler gönderebiliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x