Windows 10 Güncellemesinin Microsoft’a Maliyeti 10 Bin Dolar Oldu

Microsoft, istenmeyen Windows 10 yükseltmesi için Kaliforniya’da bir kadına 10.000$ ödedi,

Microsoft, geçtiğimiz yıl Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına ücretsiz Windows 10 yükseltmesi yaptı. Bu güncellemeyi erteleyenlere de bir şekilde bulaşarak, neredeyse zorlayarak Windows 10 güncellemesini taciz şekinde sunmaya devam etti ve etmeye de devam ediyor.

Bir seyahat acentası sahibi olan Teri Goldstein‘ın bilgisayarına da bir şekilde Windows 10 güncellemesi yapıldı ve bilgisayar bu güncelelmeile çökme yaşadı. Microsoft teknik destek yardımcı olamayınca firma sahibi zararları için Microsoft’u mahkemeye verdi. Yargı kararı ile firma sahibine 10.000$ tazminat verildi. Microsoft’un bir sözcüsü şirket olarak yanlış bir şey yapmadıklarını belirtti fakat temyize de daha fazla mahkeme masrafı vermemek için gitmeyeceklerini belirtti.

windows-10-yenilikler-b-recovered_640x360

Microsoft halen bu ücretsiz yükseltmeleri sunmaktadır. Eğer Windows 7 veya Windows 8.1 yüklü bir bilgisayar kullanıyorsanız 29 Temmuz 2016 tarihine kadar ücretsiz olarak bilgisayarınızı Windows 10 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz. Bilgisayarınız bu yükseltme ile içerikleriniz silinmeden yeni sürüme geçecektir. Tabi bu garanti değildir ama Windows 7 kullanan bilgisayarınız Windows 10’a rahatça kullanabilecektir. Çok eski programlar ve eski sürücü isteyen bazı programlarınız varsa sakın yükseltme yapmayın ve kullandığınız programların desteğine mutlaka Windows 10 destekleri olup olmadıklarını sorun. Sorularınız için petabayt.com adresine yorum göndrebilirsiniz.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
adinne

kadın para kopartmış sadece.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x