Windows 10 Sürümleri Açıklandı

Windows 10 resmi olarak tanıtılmasına az bir süre kala resmi açıklamalar da gelmeye başladı.

Microsot’un yaz başında sunacağı yeni işletim sistemi Wİndows 10 için resmi ağızdan sürümleri açıklandı. Windows 10 bilindiği üzere artık her cihazda çalışacak şekilde tasarlandı. Bilgisayarınızdaki görüntü sizi telefonunuzda da karşılayacak.

windows_10_surumleri

Windows 10 Home: Son kullanıcıya yönelik standart Windows sürümü.

Windows 10 Mobile: Tablet ve cep telefonu gibi mobil cihazlar için tasarlanmış Windows 10 sürümü.

Windows 10 Pro: Tablet ve cep telefonu gibi mobil cihazlar için küçük ve orta boy işletmelere uygun tasarlanmış sürüm. Ağ yönetimi vs.

Windows 10 Enterprise: En yüksek sürüm olan Enterprise sürümünde mobil hariç bütün Windows 10 sürümlerini barındırıyor.

Windows 10 Education: Eğitim kurumlarına için Windows 10 sürümü.

Windows 10 Mobile Enterprise: En yüksek sürüm olan Enterprise sürümünün mobil versiyonu, mobile yönelik bütün Windows 10 sürümlerini barındırıyor.

Windows 10 IoT Core: Giriş seviyesi cihazlarda kullanılacak olan Windows 10 sürümü. Windows starter gibi. Baız özellikleri kırpılmış olacak. Yeni nesil laptoplarda görebileceksiniz.

Cortana ise sadece masaüstü ve laptop cihazlarda yer alacak. Mobil cihazlarda ise şimdilik Cortana olmayacak.

windows 10
http://windows.microsoft.com/
windows10 baslat cubugu
Windows 10’un devasa başlat çubuğu

Windows 7, Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 kullananlar, Windows 10 yayınlandıktan itibaren bir yıl içinde Home, Mobile ve Pro sürümlerine ücretsiz geçiş yapabilecek. Daha sonra yıllık abonelik şeklinde satış yapılması planlandığı söyleniyor. Henüz kesin bir bilgi yok. Windows 10 fiyatları da henüz açıklanmış değil. Daha önce söylenenlere göre Windows 10!un herkes tarafından kurulup kullanılabileceği fakat 1 yıl sonra ödeme alınacağı idi.  Bakalım online olarak bir çok ürüne para ödeyeme alıştığımız şu günlerde Windows 10 için ödeme yapılacak mı yoksa wrz olarak indirilmeye devam mı edilecek?

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x