Windows 10 da Saydamlık Nasıl Kapatılır

Windows 10, zevkinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir ve birçok şeyi değiştirebilirsin

Windows 10, zevkinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir. Yazı tiplerinden renklere, arka plana vb. birçok şeyi Ayarlar’da değiştirebilirsiniz. Seçenekler sonsuzdur.

Windows 10’un içerdiği şeylerden biri, varsayılan olarak açık olan saydamlık efektidir. Birçok kişi bu efektleri sever, ancak bazı kullanıcılar bunları devre dışı bırakmanın bir yolunu aramaktadır. İkinci kullanıcı grubuna giriyorsanız ve bu efektlerin hayranı değilseniz, okumaya devam edin.

Windows 10’da şeffaflık efektlerinin nasıl kapatılacağına dair hızlı ve anlaşılır bir kılavuz paylaşacağız.

Windows 10’da saydamlık efektleri nasıl kapatılır

Saydamlık efektleri sizin sevdiğiniz bir özellik değilse, bunları kapatabilirsiniz. Windows 10’da yeniyseniz, seçeneği bulmak için biraz yardıma ihtiyacınız olabilir ve bu yüzden buradayız. Bakalım hangi adımları atacağız:

  • Ekranın sol alt köşesindeki Başlat düğmesine tıklayın
  • Ardından, Ayarlar menüsünü açmak için Çark şeklindeki simgeye tıklayın
  • Ayarlar’da Kişiselleştirme’yi seçin
  • Şimdi ekranın sol tarafında bulunan Renkleri seçin
  • Listelenen seçenekler arasında Şeffaflık efektlerini bulun ve seçeneğin altındaki anahtara tıklayın.
  • Düğmenin rengi maviden griye ve Açık’tan Kapalı’ya dönecek

Bu kadar. Saydamlık efektlerini başarıyla devre dışı bıraktınız. Fikrinizi değiştirir ve bu seçeneği etkinleştirmek isterseniz, Kişiselleştirme > Renkler’e geri dönün ve açmak için aşağıdaki anahtara tıklayın.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x