Windows 9 Ücretsiz Olabilir

Önümüzdeki günlerde tanıtımı yapılacak olan Windows 9 San Francisco’da tanıtılacak. Muhtemelen 30 Eylül.

Bu tanıtım Microsoft için çok büyük önem taşıyor çünkü Windows 7’nin dağıtımı durduruluyor ve Windows 8 ile umduklarını bulamadılar. Windows 9 ile bir çok yeni özellik gelecek. İnsanların yeni özellikler istediğini nasıl da düşünemediler o da çok ayrı bir konu. İnovasyon çağında Microsoft gibi bir firmadan beklenmeyecek bir yazılım olan Windows 8 yerine çıkacak olan Windows 9’da bakalım ne gibi yenilikler olacak.

En çok konuşulan konu ise Windows 9’un bedava dağıtımı yapılacağı. Tabi ki de herkese yazılım vermeyecekler. Kimilerine göre Windows Xp ve sonrasında işletim sistemi kullananlar için Windows 9 güncellemesi gelecek. Kimilerine göre ise Sadece Windows 8 kullanıcıları için Wİndows 9 ücretsiz olacak. Windows 8 ilk çıktığında da bu tarz bir piyasaya giriş yapan Microsoft, Windows 7 kullanıcılarına 30 TL’den Windows 8 satarken yeni kullanıcılara 79 TL gibi rakamdan yazılım olarak indirilebilir Windows 8 lisansı vermişti.

Bunları konnuşmak için henüz çok erken. Çünkü Windows 9, Nisan 2015 tarihinde satışa sunulması bekleniyor.

Şimdilik bilenen Windows 9 özellikleri ise çoklu masaüstü yönetimi, Cortana adında Apple Siri benzeri asistan uygulaması (Cortana çok fazla espri götürür gibi geliyor 🙂 bkz: https://eksisozluk.com/windows-hata-mesajlari–55102 ) ve değiştirilebilir başlat menüsü.

windows 9 menuler

windows 9

windows 9 baslat menusu

windows 9 calculator

windows 9 dosyalama

windows 9 kapama

windows 9 klasik baslat menusu

windows 9 masaustu

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x