Windows 95’i Windows, MacOS veya Linux için ücretsiz olarak indirin

Zamanda geriye gitmek istiyorsanız bu haber tam size göre. Windows’un ilk sürümlerinden birisi artık exe olarak bilgisayarınıza kurulabilir durumda.

WINDOWS 95 İLE TANIŞIN

Perşembe günü, Slack geliştiricisi Alex Rieseberg, Windows 95 deneyiminin bütününü Windows, macOS ve hatta Linux’un modern sürümlerinde çalışan tek bir uygulamaya dönüştürdü ve GitHub üzerinde paylaştı. Windows 95’i buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Windows 95 ile hatırladığınız bir çok şeyi göreceksiniz. Başlat menüsü, programlar, Paint, Wordpad, Freecell, Solitaire ve Mayın Tarlası oyunları ile gerçek bir nostalji yaşayacaksınız.

Electron ile inşa edilen ücretsiz uygulamanın Windows sürümü sadece 129MB yer kaplıyor. Windows 10 ile test edildi ve kusursuz çalışıyor. Minumum kullanım özellikleri paylaşılmadı fakat neredeyse her bilgisayar çalışacak gibi gözüküyor.

Kurulum sonrasında ayrı bir pencerede açılan Windows 95 üzerinde internet explorer’da çalışabiliyor. Kötü haber ise internete bağlanmıyor. Genel olarak pek bir işinize yaramasa da biraz nostalji için iyi bir deneyim.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x