Windows Saati Geri Almayan Güncelleştirme Yayınlandı

Türkiye bu sene 25 Ekim tarihinde geri alınacak olan saat takvimine seçimler sebebi ile 1 hafta geç uyacak. Yani 8 Kasım’da geçerli olacak. Peki telefonlar ve bilgisayarınız bu durumdan haberdar mı?

Windows konu ile ilgili bir yama yayınladı ve otomatik güncelleme ile alacaksınız, bir ihtimal alamama durumu veya güncelleme kullanmama karşı size “Windows için saatleri geri almayan” güncelleştirmenin indirme adresini veriyoruz.

766px-Microsoft_Logo.svg_

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3093503

Yukarıdaki adrese giderek ihtiyacınız olan güncelleştirmeyi kendiniz indirip kurabilirsiniz. Bu güncelleştirme, Windows 10, Windows 8.1’de, Windows 8, Windows 7 için geçerlidir.

Eğer güncellemeyi yüklemek istemezseniz yine bilgisayarınızın saat ayarlarından “Saat dilimini değiştir” menüsüne, oradan Saati gün ışığından yararlanma saati için otomatik ayarla” seçeneğini iptal edin.

Android telefonlarınız için Tarih / Saat ayarları bölümünden “saat dilimini otomatik ayarla”  yada benzer bir menüyü iptal etmelisiniz.

iPhone telefonlar için ise ayarlardan Tarih / Saat menüsünü seçtikten sonra “Otomatik ayarla” seçeneğini iptal edin.

Dünyayla beraber tüm ülkeler kış saati uygulamasına geçerken, Türkiye ile beraber Fiji ve Kuzey Kore bu programa uymayacak. Bu işin mucidi ise Benjamin Franklin‘dir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x