Xiaomi Mi 8 yakında geliyor, İşte Özellikleri

Dünyanın en hızlı büyüyen telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi’nin amiral gemisi telefonu Mi serisinin yenisini Mi 8 önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Xiaomi’nin resmi Twitter hesabından tam olarak 31 Mayıs 2018 tarihinde tanıtılacağı duyuruldu. Xiaomi takipçileri bilir, normalde Mi 7’nin tanıtılması bekleniyordu. Fakat şirketin sekizinci yıldönümü sebebi ile bir rakam atladı ve Xiaomi Mi 8 olduğu tescillendi.

Xiaomi Mi 8 özellikleri neler olacak?

Bir teknoloji meraklısı iseniz heyecanlanmanız için bir kaç sebep var. İşte söylentilere göre Xiaomi Mi özellikleri.

Ekran içinden parmak izi okuyucusu
Ufak bir çentik 6 inç ekran
3D yüz tanıma teknolojisi
Snapdragon 845 işlemci seti
64GB veya 128GB depolama alanına sahip 6GB / 8GB 2 model
Kablosuz şarj
Akıllı kamera

Ekran üzerinde bir parmak okuyucu özelliği oldukça cezbedici gözüküyor. Xiaomi’nin bu özelliği Mi 8 ile verip veremediğini açıkçası merak ediyoruz.

Fiyatı ve çıkış tarihi

Xiaomi Mi 8’in Türkiye’de resmi olarak satılmadığını belirtelim. Gelecek için düşünülse de henüz ciddi bir adım göremedik. Ancak Avrupa’ya dağıtımları bulunan firmanın cihazları ülkemizde de ithalatçı garantisi adı altında firmalarca satılıyor. Burada handikap ise cihaza garantiyi Xiaomi deil ithal eden firmanın vermesi.

Mi 8 ise ilk olarak ülkesinde, Çin’de satışa sunulacak. Cazip fiyat ve yüksek özellik ile ünlü olan markanın yeni telefonu için yine cazip bir fiyat bekleniyor. 2.799 yuan olması beklenen cihazın yaklaşık 440$’lık bir etiketi olabilir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x