Xiaomi Telefonlarda Uygulama Gizleme Poco Launcher ile Rootsuz

Xiaomi model telefonlarda henüz uygulama gizleme seçeneği bulunmuyor. Fakat Xiaomi, yeni alt markası Poco ile geliştirdiği Poco Launcher apk olarak yayınlandı.

Şimdilik sadece Xiaomi Poco telefonlarla sınırlandırmıyor. Redmi 2, Redmi 4, Redmi 5, Redmi Not 3, Redmi Not 4, Redmi Not 5, Redmi Not 5 Pro, Mi 3, Mi 4, Mi 5, Mi 6 telefonlarda VE Redmi Y1, Redmi Y2, Redmi 6, Redmi 6A modellerinde olacak ve daha sonra tüm Android telefonlarda kullanılabilir sürümü gelecek. Belki de çoktan bütün cihazlar için gelmiştir.

Pocophone F1, Xiaomi tarafından Hindistan hedef ülke olmak üzere global olarak satışa sunulan yeni bir model telefon. Telefonunuzda bir müzik, video, sohbet veya başka bir uygulamayı gizlemek istiyorsanız artık Poco Launcher ile mümkün. Üstelik ücretsiz. Neredeyse tüm MIUI sürümlerinde çalışır.

Poco Launcher ile Xiaomi Telefonlarda uygulamaları gizleme adımları:

 1. İlk önce, Xiaomi cep telefonunuzda Poco Launcher apk’sını indirip yükleyin.
 2. Şimdi Poco Launcher’ı varsayılan başlatıcıya ayarlayın. Ayarlara git -> Ana Ekran -> Varsayılan Başlatıcı. Poco Launcher’ı buradan seçin.
 3. Şimdi MIUI varsayılan başlatıcısı Poco Launcher oldu.
 4. Şimdi uzun süre uygulamalar menü düğmesine basın .
 5. Şimdi bazı seçenekler alttan görünüyor. Burada Ayarlar seçeneklerine dokunun.
 6. Bundan sonra bazı ayarlar görünür, Burada Uygulamaları gizle simgesi varsayılan olarak devre dışıdır.
 7. Şimdi Uygulamaları gizle  seçeneğini etkinleştirin .
 8. Uygulama gizleme seçeneğini etkinleştirmek için dokunduğunuzda, sistem gizli uygulamalarınız için yeni bir desen ayarlamayı ister, ayrıca parmak izini de ayarlarsınız.
 9. Şimdi tüm Uygulama gizleme özellikleri Poco Launcher olarak etkin.
 10. Şimdi uygulamaları gizliyoruz. Tüm uygulama listesini açmak için ana ekrana gidin ve yukarı kaydırın.
 11. Şimdi sağa doğru iki kere hızlıca kaydırın.
 12. Şimdi görüyorsunuz, sistem son zamanlarda 8. adımda belirlediğiniz gizli desen uygulamasından sorar.
 13. Desen doğrulama sonrasında yeni bir ekran görüyorsunuz ve sağ tarafın üst kısmında bir düzenleme / ekleme seçeneği görüyorsunuz. Bu seçeneğe dokunun ve gizlemek istediğiniz uygulamanızı seçin.
 14. Tüm işlemler şimdi bitti.
 15. Gizli uygulamanızı açmak istediğinizde, başlatıcı menüsünü açın, parmağınızı iki kez hızlı bir şekilde sağa kaydırın ve ardından gizli uygulama desenini girin. Artık gizli uygulamalar listesi görünür, istediğiniz uygulamayı başlatın.

Bu yazımızda ücretsiz olarak Xiaomi telefonlarda uygulama nasıl gizlenir onu anlattık.

POCOPHONE F1

Poco Launcher nasıl indirilir?

İndirmek için önce Google Play üzerinden mağazaya gidin.  3 Eylül 2018 tarihinden bu yana Poco Launcher beta sürüm olarak indirilmeye hazır.

Mağazadan indiremezseniz APK olarak internet üzerinden de sunan web sitelerinden indirebilirsiniz. Önerimiz sadece Google Play üzerinden indirmenizdir.

Bu yazıda sadece uygulama nasıl gizleniri anlattık. Yakında Poco Launcher hakkında geniş bir yazı hazırlayacağız.

Poco Launcher, Redmi Mobile veya Mi Mobile olsun, tüm Xiaomi cep telefonlarında çalışır. Telefonunuz MIUI 8 / MIUI 9 / MIUI 10 üzerinde çalışıyorsa, o zaman kesinlikle Xiaomi Android Mobile üzerinde Poco Laucher’ın tadını çıkarın.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x