Xiaomi Telefonlardan Virüs Nasıl Silinir (Redmi & Mi) – MIUI 8/9

Xiaomi model telefonumuzu virus saldırılarından nasıl koruruz ve telefonumuzda virüs var mı nasıl keşfederiz bundan bahsedelim.

Bir virüs Xiaomi marka olsun veya olmasın herhangi bir cihaza bulaşabilir. Fakat bu yazımızda Xiaomi Redmi & Mi serisi telefon modellerinin temizliğiniz nasıl yapıldığını anlatacağız. Bu yazıdaki anlatımlar MIUI 8 ve MIUI 9 için geçerlidir.

Virüs Nedir?

Virüsler, telefon performansını etkileyebilecek program kodlarının bir kombinasyonudur. Sadece performans sorunu değil, virüsü yayan kişinin telefonunuz üzerinde etkisi olmasını sağlar. Xiaomi model telefonunuza virüs bulaştıysa performans sorunları yaşayabilirsiniz. Sistem gecikmeli çalışabilir. Fakat bazı virüsler telefonun genel kullanımına müdahale etmeden işlerini yaparlar. Sohbet geçmişiniz, kayıtlı her şey karşı tarafa internet yolu ile sessizce gönderilebilir.

Xiaomi Telefonlarda Virüs nasıl tespit edilir:

Daha önce de söylediğimiz gibi, sistem performansında herhangi bir değişiklikle karşılaşırsanız, Xiaomi telefonunuzun virüs bulaşmış olabilir. Bu durumdan nasıl kurtulacağımızı da paylaşıyoruz. Bu işlemler için sadece Xiaomi telefonunuz yeterlidir.

Virüs genelde bir tarayıcı da internet üzerinde gezinirken ortaya çıkar. Google Chrome, Mi Tarayıcı, UC Tarayıcı hiç farketmez. Telefonunuz aniden bir uyarı verir, telefonunuza virüs bulaştı ve temizlemek için bu uygulamayı indirin.

Bazı mesajlar aşağıdaki gibi olabilir.

Sisteminiz Virüs’den ağır hasar gördü! Xiaomi Redmi 2 / Redmi 3s / Prime / Redmi Not 3 / Redmi Not 4 / Redmi 4 / 4A / Mi 3 / Mi 4 / Mi 5 / Mi 6 / Mi Max / Mi Max 2’nizin dört zararlı virüs nedeniyle hasar gördüğünü tespit ettik. Yakında Telefonun SIM kartına zarar verecek ve kişilerinizi, fotoğraflarınızı, verilerinizi, uygulamalarınızı vb. içerikleriniz ele geçirilecektir.

Virüsünü şimdi kaldırmazsanız, telefonunuzda ciddi hasara neden olur. Burada yapmanız gerekenler (adım adım):

1. Adım: Düğmeye dokunun ve Google Play’de ücretsiz uygulamayı yükleyin!
2. Adım: Şimdi tarayıcınızı hızlandırmak ve düzeltmek için Uygulamayı açın. ”

Burası önemli:

Ekranınızda bu tür bir mesaj görürseniz endişelenmeyin ve bu sayfa tarafından önerilen herhangi bir uygulamayı yüklemeyin. Sadece pencereyi kapat.

Bu Virüs mesajını neden görüyorum?

Bu virüsler yetişkin sitelerde, korsan film dizi sitelerinde ve ücretsiz oyun sitelerinde genellikle bu ucuz reklamlar kullanılır. İyi reklamlar ajanslar tarafından bu sitelere sağlanmadığı için, bu tarz hizmet veren sitelerde sizi korkutup uygulama yükletmek ve para kazanmak istiyorlar.

Bu telefon kullanımınızı zorlaştıracak zararlı bir yazılımdır. Risk düzeyi düşük bir saldırı çeşididir.

Virüs olarak tanımlanmasa da bu reklam türü sizi ciddi zarar etmenizi sağlayacak virüslere de yönlendirebilir.

Xiaomi Virüs Nasıl Kaldırılır (Redmi & Mi):

MIUI ekibinin MIUI 7/8 / 9’da sağladığı antivirüs tarama işlevini kullanabilirsiniz. Bu uygulama haricinde başka bir uygulama yüklemeden tarama imkanı verir. Xiaomi, Redmi 1, Redmi 2 / Prime, Redmi 3s / Prime, Redmi Not 3, Redmi Not 4, Redmi Not 4G, Redmi 4A, Redmi 4, Mi4i, Mi 3, Mi 4 modeli ne olursa olsun bu yazılım telefon ile beraber gelir.

Xiaomi cep telefonunuzu dahili Anti-Virüs yoluyla taramak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Güvenlik Uygulamasını Aç.
  2. Virüs Tarama Simgesine dokunun.
  3. Şimdi Tara

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra, cep telefonunuzun Virüs bulaşıp bulaşmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. Eğer Xiaomi Android mobil cihaz virüs bulaştıysa sisteme virüslü uygulama adını gösterir. Sadece bu uygulamayı kaldırın ve Google Play Store’dan yeniden yükleyin.
Burada Virüs tanımını da değiştirebilirsiniz, sadece sağ üst taraftaki ayar simgesine dokunun ve Avast, Tencent, AVL vb.

Ayrıca önbellek verilerini de temizleyebilir ve ayrıca Redmi & Mi cep telefonunuzdaki Xiaomi tarafından sağlanan derin temizliği de kullanabilirsiniz.

Virüs ekranı görüntüleri: 

android virus

Andriod Sistem güncellemeleri Virüs’den kurtarmak için yardımcı olur mu?

Elbette evet, Android kodunda herhangi bir hata, bilgisayar korsanlarının verilerinizi bu hatayı kullanarak ele geçirebilir. Android bunun için güncel sürümlerini yayınlayacaktır. Bu durum, verilerinizi hackerlardan korumanıza yardımcı olur.

Hard Format, Xiaomi Mobile’daki Virüs sorunumu çözebilir mi?

Evet, Virüs saldırısını işlemek için sabit bir format veya Wipe reset işlemi kesinlikle yararlıdır.

guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sever
Sever

Merhaba. Xiaomi telefonun AndroidOne arayuzunden hic bahs etmediniz peki virus Mİ A1 , A2 , A2 Lite bulasirsa ne yapmaliyiz ??

NURCAN
NURCAN

Nasıl geçer

2
0
Would love your thoughts, please comment.x