Yeni Microsoft Surface Pro 4 ile Surface Pro 3 Arasında Farklar Nelerdir Neler Değişti

Değişim söz konusu olunca Microsfot Surface tabletler konusunda sağlam iş çıkartıyor diyebiliriz. Surface Pro 4 Microsoft’un şimdiye kadar yaptığı 2 si bir arada hem tablet hem de laptop cihazlar arasında en iyisidir diyebiliriz.

Tasarım Farkları

en-INTL-L-Andromeda-Devices-SU3-00001-mnco

Surface Pro 4 hakkında farkedeceiğiniz ilk etken ekranı olacaktır. Yeni Surface üzerinde 12.3 inçlik ekran var. Eskisinde ise sadece 12 inç ekran bulunuyordu. Ayrıca ekran büyürken kasayı da büyütmeyen Microsoft sadece çerçevelerden biraz yontma yapmış. 2736 x 1824px çözünürlüğe sahip üründe eskisine nazaran gerçekten büyük bir fark var. Ve yine eskisine göre daha büyüyen bu ürün daha hafif.

Özellikler

en-INTL-L-Andromeda-Devices-SU3-00001-RM2-mnco

Muhteşem ekranı tek yenilik değil. Magnezyum kasanın altında da oldukça özellikler mevcut. Intel’in 6.nesil işlemcilerini barındıran Surface Pro 4 üzerinde Intel Core i3, i5 ve i7 setleri bulunuyor. Eski nesil Surface cihazda ise 4. nesil Intel işlemciler bulunmaktaydı.

16gb ram ve SSD depolandırmanın yanı sıra 1TB’a kadar genişletilebilir hafıza sunuyor. Önceki cihaz da ise 3GB RAM ve maksimum 512GB SSD desteği bulunuyordu.

Pil ömrü 9 saat olan eski ürünün testlerde 4-5 saati bulduğu görüldü. Yeni Surface Pro 4 için 12-13 saat gibi sürelerden bahsediliyor ama testleri görmeden bir şey demek zor.

Bir diğer güzellik ise yeni Surface eski cihazın aksesuarları ile uyumlu çalışıyor.Ürünün satış sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x