Yeni Nexus 7 32GB ve 2GB Ram ile Geliyor

Yeni nesil Nexus 7’nin özellikleri açıklandı ancak Google ya da Asus tarafından değil. Asus’un anlık destek servisinde çalışan bir temsilci, sorulması üzerine tabletin tüm özelliklerini paylaştı

 

Google+ kullanıcısı Tim P. Asus kullanıcılarına anlık destek sağlayan servise bağlanıp karşısındaki Asus temsilcisine yeni Nexus 7′nin özelliklerini sordu ve beklenmedik biçimde tüm özelllikleri öğrendi. Asus temcilcisi teknik özelliklerin henüz onaylanmadığını ancak yeni cihazın bu özelliklere sahip olmasının planlandığını da ekledi.

Asus’un açık sözlü temsilcisine göre, yeni nesil Google Nexus 7 tahmin edebileceğiniz üzere 7 inç ekrana sahip olacak. LED ekran 1980 x 1200p gibi yüksek bir çözünürlük sunacak. Ayrıca işlemci olarak dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 kullanılacak.

Bir önceki nesile göre büyük iyileşme gösteren ekran çözünürlüğünün yanı sıra RAM de artırılmış. Tabletin RAM’i 2 GB olacak ve 5 MP ile 1,2 MP kameralarla donatılacak.

Asus temsilcisinin belirttiği tek depolama seçeneği 32 GB ve biz bunun genişletilebilir olmayacağını düşünüyoruz. Ayrıca 4000 mAh pil bir önceki Nexus 7′nin 4325 mAh’lık pilinden biraz aşağı kalıyor. Ancak bunun pil ömrünü etkileyeceğini düşünmüyoruz; şu an satışta olan Nexus 7′de bulunan Tegra 3, Qualcomm’un verimliliği artıran yeni silikon yapısıyla karşılaştırıldığında pil canavarı gibi görünüyor.

Android’in en son sürümüne (şu an için 4.3) sahip olacak olan tabletin ne zaman satışa sunulacağı ise bilinmiyor. Son olarak, Asus her ne kadar ürünü bu şekilde geliştirmeyi planladıysa da, Google resmi bir açıklama yapmadığı sürece yüzde yüz emin olmamak gerek

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x