Youtube Üzerinden Müzik İndiren Sitelere Kötü Haber

PirateBay ve Kickass Torrents paket olduktan sonra korsan kullanıcıların bir başka müzik kaynağı olan Youtube üzerinden müzik indirme iş de yalan olacak gibi gözüküyor.

Universal, Sony ve Warner Bros gibi şirketler Youtube üzerinden ses formatında dosya indirilmesini sağlayan sitelere savaş açmış durumdalar.İhlal başına 150 bin dolar telif hakkı istenen sitelerin liste başında YouTube-mp3 org sitesi var.

Bu sitelerin dünya üzerinde 60 milyon adet kullanıcıya sahip oldukları düşünülüyor. Bu firmalar, bu tarz sitelerin endüstri üzerinden milyonlar kazandıklarını belirtiyor.

Korsan Avı hakkında

Son yıllarda özellikle Torrent sitelerine karşı büyük bir savaş başlatılmış durumda. Upload sitelerinden sonra özellikle ABD’li şirketler ipin ucu sağlam tutmayı hedefliyorlar. Zamanla bu siteler azaldıkça ücretli içerik hizmeti veren sitelerin kullanıcısı çoğaldığı gibi maliyetlerinden düşeceği de aşikar. Ülkemizde de bu tarz sistemler yeni yeni oturmaya başlamış durumda. Spotify, Netflix gibi sistemlere kişiler abonelik yapmaya başladılar.

Bakalım ilerleyen günler neleri getirecek.

Kaynak:
1 BBC
2 MBW

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x