Youtube Videolarını Bulanıklaştırma Özelliğini Güncelledi

Bu yazımızda Yotube videolarına gelen yeni özellikten bahsedeceğiz. Youtube video blur, youtube video bulanıklaştırma gibi özellikleri haberimizde bulabilirsiniz.

Youtube’un video üzerinde belli bir noktayı blur efekti ile bulanıklaştırarak sunabilme özelliği daha kullanışlı bir hale getirilerek hareketli nesnelere de bulanıklık verme özelliği getirdi.

2011 yılından bu yana Youtube videolarında bulunan bu özellik artık hareketli nesneler üzerinde de uygulanabiliyor. Aşağıdaki gif üzerinde görebileceğiniz gibi video içinde herhangi bir nesneyi tamamen kapatabiliyorsunuz. Bu yüzlerinin gözükmesini istemediğiniz insanlar, frikikler ve +18 içerikler içinde uygulanabilecek.

youtube blur

Youtube gizlilik ekibinin lideri Amanda Conway, araç plakası ve frikik gibi gizlemek istediğiniz her nesneyi artık bulanık hale getirmek için kullanılabileceğini belirtti.

youtube blur efekti

Youtube üzerinde video yükledikten sonra bu özelliği kullanabilmek için nesneyi işaretlemeniz yeterli oluyor. Bu özellik sadece masaüstü Youtube sürümünde kullanılabilir durumda.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x