Project Tango (Tango Projesi) Nedir?

Lenovo dünyanın ilk Tango destekli telefonunu tanıttı; Lenovo Phab 2 Pro

Lenovo Phab 2 Pro özelliklerini bir önceki yazımızda anlatmıştık. Okumadıysanız önce tanıtım yazısını okumanızı tavsiye ederiz. Okumak için burayı tıklayınız.Peki bu Tango Projesi nedir, ne işime yarayacak diyenlerdenseniz bir kaç madde ile gelecek olan değişiklikleri kısadan bizlere anlatan Phandroid.com çevirisi ile sizlere anlatmaya çalışalım.

Project Tango nedir, Tango Projesi nedir?

tango-project

Sanal masa oyunlarını gerçek masanızda oynayın

Aslında gerçekte masada oynadığınız oyunların sanal versiyonları gerçek masanızın üzerinde oynayabilirsiniz. Masa-ception gibi oldu ama . Telefonunuzda oynadığınız Monopoly, Rıfkı ve milli oyunumuz Okey gibi sanal oyunları evinizde ya da işyerinizde masa üzerinden telefonunuzla oynayabileceksiniz.

Gerçek bir rehber olmadan rehberli turlara katılabilirsiniz

Müzeye gittiniz ve rehber istemiyor musunuz? İşte güzel bir alternatif. Telefonunuzda baktığınız eserlerin belirli bölümlerinde rehberleirn verebilecieğinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir ev eşyasını satın almadan önce evinizde nasıl duracağını görün

Tango sayesinde artık bir ürünü satın alamdan önce evinize kolayca yerleştirebileceksiniz. Bu sadece yerleştirme değil ölçüleri ile beraber tam bir yer kontrolü de yapmanızı sağlayacak. Hatta mevcut eşyalarınızın nerede daha güzel ve kullanışlı duracağını da belirleyebilirsiniz.

Sanal hazine avına çıkın

Project Tango hazine bulma

Sahte hazine avından daha iyi ne olabilir? Gerçek hazine avı. Dijital ip uçları ile evinizin etrafında gerçekten saklanan bir ürünü bulmaca oynayabilirsiniz.

Büyük bir markette aradıklarınızı tam yerinde bulabileceksiniz

5. koridor, 6. raf ve 3. kat. Bir mağazaya girdiğinizde almak istediğiniz ürün tam olarak nerde size tarif edecek bir telefonunuz olacak.

Sanal yanardağınızı masanızda püskürtün

Masanızın üzerinde modellemesi yapılmış bir yanardağı izleyebileceksiniz.

tango-projesi

Sizin aklınızda neler var?

Yukarıda yapılabilecek bazı şeylerden bahsedildi. Artık keşfedilmeyi bekleyen yeni bir teknoloji var. Tango Projesi bir çok projeye gebe olacak gibi gözüküyor. Peki sizin aklınıza neler geliyor?

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x