Samsung S5 rakibini buldu LG G3 (Karşılaştırma)

Koreli elektronik devleri SAMSUNG ve LG arasında büyük bir rekabet başladı. Samsung şimdilik bu rekabette önde gözükse de LG, G2 ile başlayan başarısını LG G3 ile bir üst sınıfa çıkardı. Yinede SAMSUNG markasına telefon konusunda rakip olması için konuşmak erken. Tüketiciler için Android markası SAMSUNG ile özdeşleşmiş durumda.

samsung-s5-lg-g3

Geçen hafta ABD ile beraber dünya pazarına görücüye çıkan akıllı telefon piyasasının yeni yakışıklısı LG G3 dengeleri bozmaya başlayacak gibi gözüküyor. 5.5 inç quad HD ekran ve etkileyici bir optik stabil bir kamera ve göz alıcı renkleri ile bir çok kullanıcıdan tam puan almaya başladı.

SAMSUNG ise aylar önce çıkarmasına rağmen Galaxy S5 ile piyasada en iyi telefon imajını taşıtmayı beceriyor. Peki telefonunu değiştirmek isteyenler hangi telefona yönelmeli.

 

İşte Samsung Galaxy S5 ve LG G3 karşılaştırması

Görünüm ve His

İki telefonda büyük ekranlara sahip ve geleneksel plastik arka kapaklara sahip. LG G3 son derece spor ve çok ince çerçevelere sahip yuvarlak metalik bir dokuya sahip iken Galaxy S5 daha kare bir tasarıma sahip. Samsung daha küçük yapısı ile tel kullanıma uygun olsa da LG G3 tek elle kullanım için 5.5 ekranına rağmen rahatlığı hissetiriyor. Mesela bu kullanım 5.5 inçlik Note 2 den daha iyi.

G3 üzerinde kendisine özgü her zaman ulaşabileceğiniz ses açma / kapama ve güç tuşu mevcut. S5 ise geleneksel fiziksel tuşlara sahip. LG G3 13mp kamerası telefon ile aynı hizada dururken S5 üzerindeki kamera biraz daha dışa taşmış durumda.

Samsung fiziksel home tuşu kullanırken LG dokunmatik ve özelleştirilebilir tuşlar kullanıyor. Estetik genel olarak zevk meselesi gibi duruyor ama iki telefonda HTC One M8 ve Xperia Z2 gibi üst kalite malzeme kullanmamış.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x