Samsung S5 rakibini buldu LG G3 (Karşılaştırma)

Yazılım ve özellikleri

LG G3 ve Galaxy S5 üzerindeki yazılımlar güzel. LG ui’si Samsung arayzünden daha kullnışlı olmuş. S5 usb kapağını kapatırsanız size su geçirmezlik sözü veriyor ve kameranın altındaki sensörde kalp atış hızınızı ölçüyor. Ayrıca parmak izi tarayıcısı var ama tek elle kullanımı biraz zor. Aynı durum ekran kilitleri içinde geçerli.

LG G3’ün kendine has ekran kilit çözümleri var. Özlelikle Knock Code ve belirli desenlerle ekran kilitlenip açılabiliyor. Cevapsız çağrıları kaydedeyim mi soruları ile güzel bir kullanım sunuyor. Ayrıca akıllı uyarılar da mevcut. Hava duruma göre giyim kuşam uyarıları da veriyor. Akıllı bülten adı altında sağlık uygulaması da sunuyor. Boy, kilo ve yaşınıza göre kaç kiloda olmanız gerektiği ve o kiloya ulaşmak için kaç adım atmaınız gerekitğini de öneriyor. Tabi bunun yanında da kaç metrede kaç adım attınız gibi adım sayar özelliği de mevcut. Ram üzerinde 50mb civarında bir alan götüren bu uygulamayı kapatma imkanınızda var. Sadece bu uygulama değil telefon üzerinde gelen bütün uygulamaları rott yetkisi olmadan kaldırma seçeneğini de sunuyor. Google uygulamaları hariç.

Samsung’da bu model my magazin gibi gereksiz yazılımlara da son vermiş gözüküyor.

İki telefonda da ekrana bakıp bakmadığınızı kontrol edip telefonu kilitleyen uygulama mevcut. Samsung Smart Stay ve LG SMART Screen. LG Quick memo ile çok hızlı notlar alıp kaydetmenize yarayacak güzel bir uygulama ortaya çıkarmış.

Kameralar

s5-vs-g3-kamera

Samsung 16mp, LG ise 13mp kamera sunuyor. Tabiki bu piksel sayıları kameralar için bütün hikayeyi anlatmaya yeterli değil. Samsung’un kamerası yeni, daha hızlı faz algılamalı otomatik odaklama ile birlikte, pikseller arasındaki parazitleri azaltmak için tasarlanmıştır ISOCELL teknolojisini kullanır. LG’nin arka kamerası ile el hareketinden ortaya çıkan bulanıklığı azaltmaya yardımcı olur ve düşük ışık performansını iyileştiren OIS + teknolojisini kullanır.

Gün ışığında iki kamera da güzel performan sunuyor. LG G3 çift flaş teknolojisi kullanıyor ve daha canlı renkler vaadediyor.

Videolarda ise LG, 4K görüntü kayıt yeteneğine sahip. Çekilen videolar titreme çıkmıyor. Samsung gündüz çekimlerinde iyi iken LG G3 daha loş ortamlarda bile güzel performans sunabiliyor.

HANGİ TELEFONU ALMALI?
İki telefonda piyasadaki en iyi Android telefonlardan. İki telefonda yüksek teknoloji ürünü ve seçim yapmak gerçekten zor. Hız menüler, değiştirilebilir pil ve depolama seçenekleri iki telefonu da dengeleyen özellikler. Aama bizim ibremiz LG G3’ten yana duruyor. Daha büyük ekran, daha iyi çözünürlük ve ışığa karşı iyi kullanım G3 ‘ün artı yanları. Yazılım konusunda da Smasung TocuhWiz’i geçmiş gözüküyor.

Sonuç olarak hangisini alırsanız alın kötü bir telefon almayacaksınız.

g3-s5

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x