Sony Xperia Z2 Tablet Pc inceleme

Geçen yılın en iyi ve ince tabletlerinden olan Xperia Z bu sene halefi Xperia Z2 tablet pc ile kitleleri peşinden koşturacak gibi gözüküyor. Yeni Xperi Z2 daha gelişmiş işlemci, daha iyi ekran ve yine su geçirmez bir tablet ortaya çıkardı.

Xperia Z2 Dizayn
Bu tablet pc ince yapısı ve su geçirmezlik özelliği ile gerçek bir mühendislik harikası.

Gerçekten 5.4mm inceliğinde bir çerçeve insana gerçekten yüksek teknoloji bir cihaz kullandığını gösteriyor. Neredeyse microusb portu kadar kalın. Tüm bunlarla beraber ağırlık sadece 426gram. LTE-3G modeli Wifi modele göre biraz daha ağır. 495gram. Saygıdeğer tablet ustası iPad bile 7.5mm inceliğe sahip olunca en iyi tasarım ödülünü Sony Xperia Z2 tablete veriyoruz. Bu tasarım harikasını 1 saatten fazla 5m derinliğindeki suda tutabiliyorsunuz. Kötü yanları yok mu, tabiki her güzelin bir kusuru vardır. Bu tableti kullanırken elleriniz biraz nemli ise parmak izi bırakıyor. Parmak izlerini temizlemekten haz alacağınıza eminim.

0_Xperia_Z2_Tablet_colourrangeSony-Xperia-Z2-Tablet-Review-031

Xperia Z2 Ekran
Cihazın 1080p hd ekranı gerçekten çok iyi, parlak ve canlı bir ekran size zevkli bir kullanım sunuyor.

Sony Xperia Z2 tablet pc 10.1 inç IPS ekranına 1920×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Bu ekranda yeni bir led teknolojisi mevcut. Called live color LED yani canlı led renkler denilen bu teknoloji mavi ledler le beraber kırmızı ve fosforlu yeşil ledler kullanıyor. Parlaklığı orantılı verebilmek için eşit aydınlatma yapıldığı söyleniyor. 6664 Kelvin sıcaklığı referans noktasına yani 6500K ‘ya çok yakın. Tabi Samsung’un yüksek ppi çözünürlüklü ekranlarının yanında biraz sönük durabilir ama 1200piksel çözünürlüklerde oldukça yeterli. Ekran ile sorun piksel yoğunluğu değil, oldukça yüksek ışık yansıtma oranı gayet iyi. Parlaklık 414 nit. Açık havada bazen sorun yaşayabilrisiniz. IPS panelin görüş açıları çok iyi.

ipad-air-renk-gami
IPAD RENK GAMI HEDEFI
sony-zperia-renk-gami
SONY XPERIA Z2 TABLET PC RENK GAMI HEDEFI
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x