Sony Xperia Z2 Tablet Pc inceleme

Yazar

Arayüz ve işlevsellik

Sony Xperia Z2, Android Kitkat 4.4.2. sürümünü kullanıyor. LG’de bulunan çift pencere modlarını sunmuyor. Standart uygulamalarla geliyor. Müzik çalar ve Timescape sosyal toplayıcı Widget ve bu konuda gibi birkaç markalı uygulamalar ile geliyor. Tableti donatmak size kalıyor. Önceki Xperia ile arasında pek bir fark gözükmüyor. Ebatları değiştirilebilir 5 adet çoklu pencere destekliyor.

İşlemci ve bellek
Yeni Snapdragon 801 işlemci ile Z2 Tablet görevlerini başarıyla yerine getiriyor.

Sony’nin yeni podyum modeli Bu 801 ailenin yavaş MSM8974-AB varyasyonu. Hızlı bir 2.3 GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 ile güçlendirilmiş.Snapdragon 801 Adreno 330 GPU güç beraberlik verimliliğini koruyarak güzel bir performans sunuyor. Snapdragon 800 yonga setleri ile karşılaştırıldığında çok daha yüksek saat hızına sahip. Qualcomm’un yakında çıkacak olan Snapdragon 805 işlemcisini aratmayacak. Aynı zamanda 3 GB ram ile geliyor ve 16 veya 32 GB microSD yuvası ile genişletilebilir dahili hafızası var.

Performans karşılaştırma

Sony-Xperia-z2-tablet-performans

İnternet ve bağlanabilirlik

Sony içinde Google Chrome tarayıcı ile beraber geliyor. Adobe flash desteği istiyorsanız 3.parti yazılımlara bakmanız gerekiyor. Artık kimseninde ihtyacı yok gibi. Via html 5. LTE, 3G modem, Wi-Fi, Wi-Fi/ac, Bluetooth 4.0, A-GPS ve DLNA gibi özellikleride mevcut.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Yazıları Okuyun

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x