Signal Uygulaması En İyi Whatsapp Alternatifleri

Whatsapp’a veda etmeye çalışabileceğiniz 5 farklı mesajlaşma uygulaması en çok indirilenler arasında. Signal, Telegram, Viber, Jami ve bizden bir uygulama Turkcell Bip‘te Whastapp alternatifi uygulamalar arasında.

WhatsApp, Facebook ve ortak şirketleriyle veri paylaşımı nedeniyle endişelere yol açan gizlilik politikasını revize etti . Yeni gizlilik politikası kesinlikle çok daha fazla insanın WhatsApp’a alternatifler düşünmesine neden oldu. Örneğin Signal mesajlaşma uygulaması, popülerliğinde çok yüksek bir artış görüldü ve ayrıca Turkcell Bip uygulamasını 2 günde 2 milyondan fazla kişi indirdi.

WhatsApp’a bir diğer popüler alternatif, uygulama genelinde uçtan uca şifrelenmemiş olsa da yeni kullanıcılar kazanmaya devam eden Telegram’dır. Son olarak, WhatsApp hakim olmaya başlamadan önce popüler bir uygulama olan Viber’de alternatifler arasında.

Signal App

whatsapp alternatif uygulaması, whatsapp, Signal, Signal uygulaması, whatsapp mesajlaşma uygulaması, whatsapp benzeri uygulamalar, Signal uygulama özellikleri, Signal uygulama özellikleri, whatsapp vs Signal.

Şu anda, WhatsApp’ın en iyi alternatifi, güvenlik özelliklerini ve bunun kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından çalıştırıldığı gerçeğini dikkate alınırsa Whatsapp’tan kaçış sebeplerini taşımıyor.

Signal, normal bir mesajlaşma uygulamasında görülen neredeyse tüm özelliklere sahiptir. Ancak minimum kullanıcı verilerini toplar.

Güvenlik özellikleri

Signal’in CEO’su olan Amerikalı kriptograf Moxie Marlinspike tarafından oluşturulan Signal protokolüne dayalı uçtan uca şifrelemeye sahiptir. Hiçbir üçüncü tarafın ve hatta Signal’in mesajlarınızı okuyamayacağı anlamına gelir. Signal protokolü açık kaynaklıdır ve bu da başka bir iyi şeydir. Signal üçüncü taraf yedeklemeleri de desteklemez ki bu aslında bu da iyi bir şeydir. Tüm veriler cihazda yerel olarak saklanır ve cihaza erişiminizi kaybederseniz ve Signal’i başka bir telefonda kurmaya çalışırsanız, önceki sohbet geçmişiniz kaybolur.

Çapraz Platform

Evet, Signal Android , iOS, iPad, Mac, Windows ve Linux platformlarında da kullanılabilir . Uygulama, Signal üzerinde bulunan kişilerin adını gösterir, bu da bağlanmanızı kolaylaştırır.

Ücretsiz mi ücretli mi? Reklamlar?

Sinyal tamamen ücretsizdir. Uygulama, kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yürütülmektedir. Eski WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton, Marlinspike ile birlikte Signal vakfının kurulmasına yardımcı oldu ve ayrıca uygulamayı finanse etmek için 50 milyon dolar harcadı. Verilerinizi satmaz veya onlardan para kazanmaz ve reklamları yoktur.

Konu ile alaklı diğer teknoloji haberleri;

Turkcell Bip’ten Büyük Çıkış Geldi 2 Günde 2 Milyon Kişi Katıldı

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası Skype’ı harekete geçirdi

Musk, Signal’in reklamını yaptı ve şirketin hisseleri 12 kat arttı. Ancak yatırımcılar şok oldu

WhatsApp Sözleşmesinin Bilinmeyenleri

Gruplar, görüntülü ve sesli aramalar

En fazla 150 üyesi olan Grup özelliklerini destekler. Yakın zamanda Grup video görüşmeleri eklendi. Uygulama aynı zamanda uçtan uca şifrelenmiş normal video ve sesli aramaları da destekler.

Kaybolan Mesajlar

Evet, her sohbet için kaybolan mesajları açabilirsiniz. Zaman, sizin tarafınızdan beş saniyeden bir haftaya kadar ayarlanabilir.

Ekran Kilidi, Diğer özellikler

Ekran kilidi özelliği var. Hesabınızı güvende tutmak için Signal hesabına bir PIN de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca temelde klavyenizin yazdıklarınızı kaydetmesine izin vermeyen bir gizli klavye seçeneği de vardır. Diğer özellikler arasında parmak izi kilidi, Makbuzları okuma, konum paylaşımı, aktarma çağrıları, arşiv sohbetleri ve daha fazlası bulunur.

Ayrıca size bilinmeyen bir kişiden gelen mesajları engelleme, silme veya kabul etme seçeneği sunan Mesaj İstekleri adlı bir özellik de vardır. Signal herhangi bir mesaja emojilerle tepki vermenizi sağlar. Ayrıca, bir kullanıcının sohbet ekran görüntüsü almasına izin vermeme seçeneğiniz de vardır.

Bir gruba herhangi birini eklemek için, WhatsApp’tan farklı olarak kişinin grup davetini kabul etmesi gerekecektir. Uygulamanın depolama yönetimi gerçekten iyi ve WhatsApp’a oldukça benziyor. Depolama yönetimi aracında mesajları temizleyebilir, videoları veya resimleri kaldırabilir ve farklı dosyaları kontrol edebilirsiniz.

Toplanan veri

Signal’in temel önceliği kullanıcı gizliliğidir, bu nedenle uygulama, App Store’da sağlanan gizlilik etiketlerine göre herhangi bir kullanıcı verisi toplamaz. Uygulama yalnızca telefon numaranızı veya iletişim bilgilerinizi saklar. Veri toplama söz konusu olduğunda, bu, piyasadaki en minimal uygulamalardan biridir.

Signal Uygulaması indirme linkleri

Signal app kullanmak isterseniz Andorid için buradan,

iPhone cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x