Whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım özelliği

Whatsapp milyonlarca kullanıcısı ile artık herkesin telefonunda olan bir mesajlaşma sistemi. Hatta sesli görüşmelerinizi de internet üzerinden Whatsapp sayesinde yapabiliyorsunuz.

Bu kadar popüler olunca özellikle mail gönderimi gibi herhangi birisi tarafından sürekli ulaşılabilir olmakta sorun yaratabiliyor. Whatsapp üzerinde siz birilerini engelleyebildiğiniz gibi başkaları da sizi engelleyebiliyor.

Peki Whatsapp üzerinde birisi tarafından engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

Bunun için kesin bir yorum yok ama internet üzerindeki önerileri sizin için paylaşalım.

Sizden mesaj almak istemeyenleri anlamayabilmek için bakabileceğiniz birkaç işaret var. Sözkonusu kişinin profil fotoğrafını ve son çevrimiçi olma tarihini göremiyorsanız, gönderdiğiniz mesajlar yalnızca tek onay işaretiyle iletiliyorsa engellenmiş olma ihtimaliniz var. Ancak bunlar, engellenmiş olduğunuzu garantilemiyor.

WhatsApp, profil fotoğrafı kullanma zorunluluğu getirmediği gibi, son çevrimiçi olma tarihini gizlemeye olanak tanıyor. Mesajlarınızın iletilmemesinin nedeni bazen karşı tarafın telefon numarasını değiştirmesi de olabilir. Bu durumda da mesajlarınız, tek onay işaretiyle gönderilecektir.

Whatsapp sitesinden bir başka yorum

Engellenmiş olduğunuzun birkaç göstergesi vardır:

hqdefaultBir kişinin son görülme veya çevrimiçi durumunu sohbet ekranında göremezsiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Bir kişinin profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri göremezsiniz.
Bir kişiye gönderdiğiniz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır; ikinci onay işareti (mesaj iletildi) asla görünmez. Onay işaretleriyle ilgili daha fazla bilgi için bu makaleyi okuyabilirsiniz.
Arama girişimlerinizin hiçbiri gerçekleşmez.
Her ne kadar başka ihtimaller de olsa, bir kişide yukarıdaki göstergelerin tümünü görüyorsanız, bu sizi engellediği anlamına gelebilir. Gizliliğinizi korumak amacıyla, bir kişiyi engellediğinizde bunun başkaları tarafından anlaşılamayacağı şekilde kasıtlı olarak düzenleme yaptık. Bu nedenle, başkası tarafından engellenip engellenmediğinizi size de söylememiz mümkün değildir.

Sizi engelleyen kişinin “son görülme..” veya “çevrimiçi” durumunu sohbet ekranında göremezsiniz. Bu durum engellendiğinizi gösterebilir. Tabi karşı taraf son görülme zamanını da kapatmış olabilir.

Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcının en son eklediği profil fotoğrafı, çevrimiçi olma durumu ve Whatsapp durum statüsü görünmez. Hala sizi engelleyip engellemediğinden emin olamadıysanız  profil fotoğrafının eski fotoğrafa dönüşüp dönüşmediğine bakın. Eğer eski fotoğrafı görünüyorsa ve Whatsapp durumu çıkmıyorsa engellenme ihtimaliniz çok yüksek.

670px-Know-if-Someone-Has-Blocked-You-on-WhatsApp-Step-1-Version-2

Bazı kullanıcı yorumları

Last seeni çıkmıyorsa engellenmişsindir. Ayrıca bir gruba eklemeye çalış, eğer bir hata verirse bil ki engellenmişsindir. Hayırdır hangi kız engelledi?

Seni engelleyen kişinin last seen i çıkmaz sadece adı gözükür.

Grup açıp eklemeye çalışın eğer hata verirse engellemiştir. Ha eğer gruba eklerseniz ve bir sorun çıkmazsa işte o zaman sağlam bi bahane bulmanız gerekebilir

Engellenirsen son görülme tarihini göremezsin diye biliyorum

Karşı tarafı Whatsapp üzerinden nasıl engellersiniz?

WhatsApp’ta iletişim kurmak istemediğiniz kişileri Android’de engellemek için sohbet görünümünü açın ve menü düğmesine dokunun. Şimdi açılan menüden “Daha fazla” seçeneğine, ardından “Engelle” seçeneğine dokunun. iOS’taki engelleme seçeneğini ise Sohbet Ayarları altında bulabileceksiniz. Engellediğiniz kişilerin gönderdiği mesajlar, artık size ulaşmayacak.

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Buket

hakkında kısmı sadece acil aramalar yazıyor profil resmi yok engellendimmi

Anonim
Reply to  Buket

Hayır engellese hakkında gözükmez

Merve

Hakkında kısmında sadece acil aramalar yazıyor profili yok mesaj attım henüz tek tık acaba engellendim mi

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x